logo_caritas„Caritas” to miłość, określony rodzaj miłości – miłość bratnia, podnosząca, wspierająca, akceptująca. Do takiej miłości, pomocy względem wszystkich potrzebujących, ubogich i słabych – bez oglądania się na rasę, wyznanie, narodowość czy stopień winy – wzywa i uzdalnia chrześcijan Jezus Chrystus.
Miłość tak pojęta nie może nie stawiać wspieranemu nieodzownych wymagań, a nierzadko też obyć się bez profesjonalnych umiejętności. Jednak pierwsze w kolejności i hierarchii pozostaje proste otwarcie na zgnębioną siostrę lub brata. To jest Caritas Kościoła w najistotniejszym sensie i ona jest racją bytu organizacji, której na imię Caritas.

Caritas naszej parafii jako wspólnota ludzi powstał w roku 2005.

Caritas parafialny zajmuje się przede wszystkim pomocą osobom ubogim i potrzebującym. W tej chwili pomoc ta obejmuje kilka rodzin z terenu naszej parafii. Organizuje zbiórki i składki na cele charytatywne przy okazji świąt, rozpoczęcia roku szkolnego i wypadków losowych. Wspiera także działalność Domu św. Brata Alberta mieszczącego się w naszej parafii przy ul. Widłakowej.

Parafialny Zespołu Caritas można wpierać dokonując wpłat na subkonto parafialne:
Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jadwigi Królowej
BNP Paribas 52 1600 1462 1868 7084 9000 0005

 
Podziel się