W intencji pokoju dzieci świata po raz 15. połączą się w modlitwie przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Również w naszej parafii dzieci zgromadzą się na modlitwie przed Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie prosząc Go o pokój w rodzinach i na całym świecie.

6 października – I piątek miesiąca

Start: godz. 17.30 Msza Święta

godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – dziecięca modlitwa o pokój na świecie.

6 października, w pierwszy piątek miesiąca, dzieci wszystkich narodowości znów połączą swoje siły. Tego dnia przez 1 godzinę w różnych częściach świata będą adorowały Najświętszy Sakrament. Na znak duchowej łączności zapalą świece. Będą modliły się o pokój w rodzinach i na całym świecie.

Dzieci gromadzą się w pierwszy piątek października w katedrach, kościołach parafialnych, kaplicach, a jeśli nie mają takiej możliwości to przed figurą lub krzyżem w domu. To ich godzina! To ich misja modlitewna: Światowa Godzina Święta! Czynią tak od piętnastu lat!

A wszystko po to , by kontynuować misję Świętych Dzieci z Fatimy i z entuzjazmem odpowiedzieć na wezwanie Anioła Pokoju i pełną zatroskania o świat prośbę Matki Bożej.

Ich solidarność porusza Serce Boga…

Istotą tej modlitwy jest proste trwanie przed Jezusem. Bycie z Nim i dla Niego, z uwagą i miłością, tak jak dziecko. Jezus, naprawdę obecny, widzi dzieci zgromadzone w jedności na modlitwie. On jest „Pierwszym Misjonarzem”, który zna cierpienia całego świata, lepiej niż najznakomitszy specjalista. Za sprawą modlących się serc i zapatrzonych w Niego oczu może i chce uzdrawiać świat. Ma lekarstwo na wszystkie jego rany. Tej modlitwie towarzyszy, oczywiście, Maryja, Najlepsza Mama. Tam gdzie jest to możliwe w fatimskim wizerunku.

Jak żyć przesłaniem Fatimy? Jedna Obietnica,5 kroków (propozycja dla rodzin)…

Jest to inicjatywa formacyjna Światowej Dziecięcej Godziny Świętej skierowana do rodziców i wychowawców, a jej celem jest zachowanie wiary katolickiej w sercach dzieci.

Krok 1: Ofiarowanie

Codzienna poranna modlitwa zgodna z życzeniem Maryi (z 13 lipca 1917 r.)
Ofiarowanie dobrych uczynków, cierpień i umartwień dnia:
O Jezu, czynię to z miłości do Ciebie, w intencji nawrócenia grzeszników oraz jako zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
Krok 2: „Złóż wizytę Jezusowi” 
Wychowywanie dzieci do praktyki spotkania z Jezusem obecnym w tabernakulum (w różnych okolicznościach dnia) i adoracji.

Krok 3: Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi 
To pomoc dziecku w zrozumieniu, że zawierzając Sercu Maryi swoje młode życie, okazuje Jej zaufanie i oddaje się pod Jej czułą opiekę.
Modlitwa zawierzenia: Najświętsza Dziewico Maryjo, moja Matko, oddaję Twojemu Niepokalanemu Sercu moje ciało, moją duszę i wszystkie moje uczynki. Chcę być dokładnie takim, jakim Ty chcesz, żebym był i robić to, co Ty chcesz, bym robił. Nie lękam się, bo zawsze jesteś przy mnie. Pomóż mi kochać Twojego Syna, Jezusa, całym moim sercem, ponad wszystko. Weź mnie za rękę, bym zawsze mógł być z Tobą.

Krok 4: „Noś znak zawierzenia” 
Pięknym zwyczajem jest nałożenie swojemu dziecku poświęconego medalika Niepokalanej lub wizerunku Pani Szkaplerznej (Matki Bożej z Góry Karmel). Powinno się tego dokonać w kościele, np. przy okazji święta maryjnego lub I soboty miesiąca czy Dziecięcej Godziny Świętej.

Krok 5: „Odmawiajcie różaniec!”

„Módlcie się modlitwą różańcową każdego dnia o pokój na świecie” (prośba Maryi z 13 października 1917 r.).
Żółty „dziesiątek” z rodzinami Azji i całego świata, by wzrastać w świętości.
Zielony „dziesiątek” z rodzinami Afryki i całego świata, by wzrastać w cnocie nadziei.
Czerwony „dziesiątek” z rodzinami obu Ameryk i całego świata, by wzrastać w miłości do Boga i do siebie nawzajem.
Niebieski „dziesiątek” z rodzinami Oceanii i całego świata, by wzrastać w miłości do Niepokalanego Serca Maryi.
Biały „dziesiątek” z rodzinami Europy i całego świata, by wzrastać w cnocie czystości.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy całe rodziny, by powierzać Bogu ukrytemu w Najświętszym Sakramencie intencje Kościoła i Ojca Świętego Franciszka.

Podziel się