W sobotę, 28 sierpnia, biorąc udział w Grze Terenowej, będzie okazja zetknięcia się z historią z tamtych lat. Do udziału w niej zapraszamy wszystkich, którym droga jest historia naszej Ojczyzny, którzy lubią kontakt z przyrodą, rywalizację oraz rozwiązywanie zadań i poszukiwanie ukrytych w lesie miejsc.

W grze mogą wziąć udział wszyscy – starsi i młodsi, w pojedynkę, w grupie lub rodzinnie.

Zgłoszenie i start: godz. 16.00, teren za kościołem.

Zasady: Należy, dzięki otrzymanej na starcie mapie, odnaleźć w pobliskim lesie 5 punktów (pierwszy będzie na miejscu startu), zapoznać się z historią i wykonać zadanie. Rozwiązanie wszystkich zadań pomoże w odnalezieniu ukrytego w lesie Oddziału Żołnierzy Wyklętych. Kiedy wszystkie zespoły dotrą do Oddziału – maksymalnie do godz. 17.45, wyruszy defilada Żołnierzy, Harcerzy, Zuchów i uczestników gry prowadzona przez ułanów w kierunku kościoła.

Na każdym punkcie oprócz historii wyklętych oraz zadania do rozwiązania czeka również nagroda – ufundowana przez IPN. Są to gry historyczne, albumy i pamiątki.

Liczba uczestników jest nieograniczona. Ilość nagród na poszczególnych punktach jest ograniczona – otrzymają je pierwsi, którzy dotrą na miejsce.

WAŻNE!!! Konieczne do udziału w grze jest zabranie smartofonu z GPSem – naładuj go przed rozpoczęciem gry.

Gra jest przygotowywana przez naszych parafian, Harcerzy, Zuchy i Wędrowników oraz Grupy Rekonstrukcyjne.

Po zakończeniu gry ok. 18.30, na terenie za kościołem odbędzie się pokaz jazdy ułańskiej Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania w barwach 15. Pułku Ułanów Poznańskich oraz okazja do spotkania z grupami rekonstrukcyjnymi.

Cała impreza związana jest ze 110. rocz. ur. ks. Rudolfa Marszałka SChr, ps. „Opoka”. Więcej informacji znajdziesz na stronie parafii.

Podziel się